Tajemný Branišovský les, plný bolesti a strachu

Tento les, ačkoliv je jen pár kroků od sídliště Máj v Českých Budějovicích, je plný záhad, tajemství a má hodně temnou minulost.Ještě před 400 léty se skrývala v lese Bor malá osada, kterou spojovala s okolním lesem uzounká cesta.
800px-Branišovský_les,_mokřad_02
Všude, kam oko dohlédlo, byly rozlehlé hluboké bažiny, ve kterých utonulo mnoho lidí. V těchto místech také vedla kupecká stezka. Takže nejen, že spousta lidí zahynulo v bažinách, ale ještě se zde i hodně loupilo, přepadávalo a vraždilo. Jak je známo, energie z bývalých tragédií se neztrácí, naopak každým dalším násilným činem se akumuluje. Duše zemřelých, které se nemohou vyrovnat s odchodem z tohoto světa, mohou pak škodit živým. Mohou je vysávat a doslova paralyzovat. Podle mnoha světků je zde i tajemná postava černého rytíře. Má široký černý klobouk stažený do čela a dlouhý kabát, který končí nad zemí. Dokáže se rychle přemisťovat vzduchem. Zdá se, že je to strážce, který má za úkol střežit zlo, sídlící v tomto lese. Existuje nemálo svědků, kteří se s ním setkali tváří v tvář. Zjevuje se údajně u bývalého křížku, bohužel neznám jeho přesnou polohu.
Však známo je, že v tomto lese spousta lidí dobrovolně (a spousta nedobrovolně) ukončila svůj život. Byl zde strom oběšenců. Kdysi jeden člověk uřízl tu větev, na které se lidi věšeli a za podivných okolností mu ochrnula ruka.Pak tu byl  statek, kde byla zaživa pohřbená dívka, která se nechtěla vdát za toho, koho ji určili. Když pak otevřeli její hrob, nenašli nic, její otec ji pak údajně viděl v kápi chodit po lese. Tajemství není pouze v hluboké historii, tak například před rokem 1989 zde býval vojenský prostor, střelnice a muniční sklad.
A právě v tomto lese došlo  k tragédii, kdy se vojáci ve tmě postříleli navzájem. Podle některých zdrojů zemřeli 4 vojáci . Údajně se to stalo takto: Osudné noci, kdy vojáci střídali stáž, uviděli, jak se jejich kolega proměnil v podivnou bytost, která jim nahnala takový strach, že po sobě začali střílet. Došlo k šílené palbě, při které tři vojáci přišli o život a čtvrtý byl převezen do vojenské nemocnice s těžkým poraněním a zanedlouho mu podlehl. Před smrtí vypovídal o svém šokujícím zážitku, ale nikdo mu nevěřil, přestože během té noci úplně zešedivěl.
800px-Branišovský_les,_patník_02
U zdejší vojenské posádky sloužil muž, který  vyprávěl další záhadný příběh. Jedné noci prý byl vyhlášen mimořádný poplach, neboť se do lesa zřítil neznámý létající předmět. Celá lokalita byla uzavřena a po dobu jednoho roku do ní nikdo neměl přístup a to ani vojáci, ačkoli zde předtím armáda prováděla pravidelné zkušební střelby. Pozůstatkem po této události zde zůstaly ožehlé stromy. Musely být vystaveny velmi vysoké teplotě, protože jsou místy spálené na uhel, třebaže okolní porost nebyl požárem zasažen.